Zresetować hasło

Ekskluzywna marina Puerto Banus

Blog

Puerto Banus to nie jest marina jakich wiele w Hiszpanii. Ma swój osobliwy, niepowtarzalny charakter. Jest jak małe miasteczko, które żyje swoim życiem i nigdy nie zasypia.

Przystań, która zachowała charakter andaluzyjskiej wioski rybackiej i połączyła w tym luksusowy kompleks handlowy. Od lat jest stałym celem podróży światowej elity i artystów. Nic dziwnego więc, że Puerto Banus to tak popularna atrakcja turystyczna Andaluzji, pełna turystów, którzy chętnie wydają tu swoje pieniądze. A jest gdzie je wydawać – wzdłuż promenady położone są luksusowe sklepy i modne butiki znanych projektantów: Dior, Hermes, Rolex, Dolce & Gabbana, Bottega Veneta, Fendi, Tom Ford, Loewe, Louis Vuitton, YSL, Gucci.

W samym sercu Placu Antonio Banderasa, który znajduje się niedaleko promenady, znajduje się też El Corte Ingles, centrum handlowe należące do największej sieci tego typu placówek w Hiszpanii, znany również jako hiszpański Harrods. W tym 5-piętrowym Domu Towarowym można kupić w zasadzie wszystko – od produktów spożywczych wysokiej klasy, poprzez produkty gourmet, markową odzież, obuwie czy wyposażenie wnętrz

Nie brakuje tutaj również restauracji i kawiarni – doskonałe, eleganckie restauracje i bary na świeżym powietrzu z widokiem na zacumowane jachty, słyną ze świeżych owoców morza i tapasów.

W ciągu dnia w porcie nie jest nudno, jednak dopiero nocą kurort naprawdę budzi się do życia. Nocne życie toczy się w modnych klubach i koktajlbarach, na imprezach przy plaży z muzyką DJ-ów na żywo, które często goszczą znane osobowości. Większość klubów nocnych i barów znajduje się wzdłuż ulicy Calle Ribera, ale można znaleźć je także w pobliżu tej ulicy

Puerto Banus to także plaże

  • Playa Nueva Andalucia – charakteryzuje się tropikalnym charakterem, bogatą roślinnością z palmami.
  • Playa Puerto Banus – oferuje wszystko czego możesz potrzebować podczas plażowania – leżaki, parasole, prysznice i toalety. Na plaży znajdują się również restauracje i bary plażowe, w których możesz zjeść tapasy i wypić drinka. Plaża sąsiaduje bezpośrednio z portem Puerto Banus, oraz posiada tytuł Błękitnej Flagi.
  • Playa Rio Verde – została nagrodzona Błękitną Flagą za czystość i udogodnienia.
  • Mistral Beach – najlepsze miejsce do uprawiania sportów wodnych, można wypożyczyć tu skutery wodne, pływać na nartach wodnych, skorzystać z wakeboardu lub flyboardu. Dostępne są równie hamaki i leżaki do wypożyczenia na cały dzień.
Zarezerwuj teraz
Liczba gości
Dorośli
Wiek od 13 lat i powyżej
0
Dzieci
Wiek od 2 do 12 lat
0
Dzieci
Do lat 2
0
Zamknij

Sprawdź pozostałe wpisy

Aqua de Colonia

Woda kolonialna – produkt typowo hiszpański, który wpisał się w kulturę tego kraju na dobre. Do kupienia w każdym sklepie, popularna wręcz jak pasta do

Setenil de las Bodegas

Za tą nazwą kryje się wyjątkowe miasteczko dosłownie umieszczone w skałach. Skalne miasto położone w skalistym kanionie rzeki Río Trejo, budzi wiele emocji od zaciekawienia,

Orzeźwiająca Sangria

Sangria czyli tradycyjny i najpopularniejszy napój alkoholowy w Hiszpanii. Jest niezastąpiony na gorące wieczory. Towarzyszy imprezom i festiwalom kulinarnym.