Zresetować hasło

WĄWÓZ CAMINITO DEL REY

Szlaki turystyczne Caminito del Rey, czyli Droga Króla, są obleganą atrakcją turystyczną. Po gruntownej renowacji zostały oddane do użytku w 2015 r. Na stromych klifach wąwozu Gaitanes zbudowano ponad 3 km chodników i mostów. Całkowita długość trasy, z jednymi z najbardziej wyjątkowych widoków na świecie, liczy aż 7 km.

SEWILLA

Określana jest stolicą Andaluzji, zachwyca tętniącymi życiem placami, ekstrawagancką średniowieczną atmosferą i lokalizacjami z „Gry o tron”. Obowiązkowe punkty turystyczne to: Katedra w Sewilli La Giralda, pałac Alcázar, Park Marii Luisy, Setas czyli największa drewniana konstrukcja na świecie, Dom Piłata, Dzielnica Santa Cruz, Ratusz i Dom Murillo.

TARIFA

To najbardziej wysunięte na południe miasto w Hiszpanii, zaledwie 14 km od Maroka. Przy dobrej pogodzie można zobaczyć sąsiadujący kraj po drugiej stronie cieśniny Gibraltarskiej. To również modne miejsce spotkań windsurferów i kitesurferów.

NERJA

Nadmorska miejscowość znajduje się we wschodniej części Costa del Sol. Najbardziej znaną atrakcją Nerji są jej jaskinie. Tysiące lat temu jaskinie były domem pierwszych ludzi. W ogromnych jaskiniach można zobaczyć stalaktyty oraz podziwiać widok na osłonięte plaże. Miejsce zostało nazwane balkonem Europy.

WIELKI MECZET

La Mezquita Catedral w Kordobie. Najbardziej niesamowity i największy meczet Europy. Największym zaskoczeniem jest to, że Wielki Meczet dziś nie jest już świątynią muzułmańską, ale chrześcijańską katedrą. Główną atrakcją La Mezquity jest tzw. las kolumn. Znajduje się ich tu ponad 800 i są wykonane z marmuru, granitu oraz jaspisu.

JUZCAR

Prawdziwa wioska smerfów. Niebieskie miasteczko pełne Smerfów i oczywiście Gargamela.

SETENIL DE LAS BODEGAS

Czyli miasto wykute w skale. Tym, co niewątpliwie najmocniej fascynuje wszystkich turystów, to niezwykłe osadzenie domów między ścianami stromego wąwozu. Mieszkańcy miasta śpią w domach, nad którymi wznoszą się skały ważące miliony ton.

ALHAMBRA DE GRANADA

Najpiękniejszy pałac arabski i prawdziwa perła wśród zabytków w Hiszpanii. Twierdza Alhambra umiejscowiona na szczycie zielonego wzgórza wznoszącego się ponad starą Granadą wygląda jak wielki okręt. Otoczone drzewami aleje zapewniają przyjemny cień i chłód, spotęgowany obfitością wód płynących w ogrodowych strumieniach.

GUADIX

Miasto znane z wielu wciąż zamieszkiwanych domów jaskiniowych w Barrio de las Cuevas. Te wyrzeźbione w skałach domostwa pochodzą z czasów Maurów. Ukrywali się w nich podczas rekonkwisty wygnańcy. Istnieje możliwość wynajęcia takiego domu. W mieście znajduje się również XVI-wieczna katedra oraz klimatyczny plac Plaza de la Constitución.

RONDA

Urocza, mała mieścina położona na szczycie wzgórza. Główną atrakcją tej lokacji jestPuente Nuevo, czyli Nowy Most, łączący stare i nowe miasto. Most malowniczo rozciąga się nad rzeką i jej doliną. To widok często spotykany na pocztówkach i wakacyjnych pamiątkach z regionu. Nad mostem znajdują się dwa punkty widokowe.

odkryj sekrety Andaluzji

Blog

Aqua de Colonia

Woda kolonialna – produkt typowo hiszpański, który wpisał się w kulturę tego kraju na dobre. Do kupienia w każdym sklepie, popularna wręcz jak pasta do

Setenil de las Bodegas

Za tą nazwą kryje się wyjątkowe miasteczko dosłownie umieszczone w skałach. Skalne miasto położone w skalistym kanionie rzeki Río Trejo, budzi wiele emocji od zaciekawienia,

Orzeźwiająca Sangria

Sangria czyli tradycyjny i najpopularniejszy napój alkoholowy w Hiszpanii. Jest niezastąpiony na gorące wieczory. Towarzyszy imprezom i festiwalom kulinarnym.