Zresetować hasło

Setenil de las Bodegas

Blog

Za tą nazwą kryje się wyjątkowe miasteczko dosłownie umieszczone w skałach. Skalne miasto położone w skalistym kanionie rzeki Río Trejo, budzi wiele emocji od zaciekawienia, poprzez podziw a czasem nawet strach. Znajduje się w odległości niecałych 20 km od Rondy, więc koniecznie trzeba odwiedzić oba.

Wiele domów w Setenil jest wbudowanych w skały i naturalne jaskinie, a tylko frontowa fasada została dobudowana przez człowieka. Wciśnięte między strome skały wąwozu domy, labirynt bardzo wąskich ulic nad którymi wiszą urwiska skalne, potrafią wzbudzić strach.

Będąc w Setenil przede wszystkim się spaceruje i podziwia tę niecodzienną architekturę. Turystów przyciągają lokalne sklepiki, oferujące rękodzieło. Warto zakupić również ich przetwory – miody, sery, dżemy słodki i słone. Dla tych, którzy chcą widzieć wszystko, jest Oficyna de Turismo, gdzie znajdziemy wszystkie informacje. Należy również wstąpić do lokalnych restauracji. Ten region słynie z najlepszego chorizo, a tamtejsza wieprzowina (cerdo) zachwyca smakiem.

Zarezerwuj teraz
Liczba gości
Dorośli
Wiek od 13 lat i powyżej
0
Dzieci
Wiek od 2 do 12 lat
0
Dzieci
Do lat 2
0
Zamknij

Sprawdź pozostałe wpisy

Aqua de Colonia

Woda kolonialna – produkt typowo hiszpański, który wpisał się w kulturę tego kraju na dobre. Do kupienia w każdym sklepie, popularna wręcz jak pasta do

Orzeźwiająca Sangria

Sangria czyli tradycyjny i najpopularniejszy napój alkoholowy w Hiszpanii. Jest niezastąpiony na gorące wieczory. Towarzyszy imprezom i festiwalom kulinarnym.

Ekskluzywna marina Puerto Banus

Puerto Banus to nie jest marina jakich wiele w Hiszpanii. Ma swój osobliwy, niepowtarzalny charakter. Jest jak małe miasteczko, które żyje swoim życiem i nigdy