Zresetować hasło

Tradycyjne hiszpańskie churrosy

Blog

Churros to dowód na to, że kuchnia hiszpańska to nie tylko owoce morza, ale także pyszne słodkie wypieki. Będąc w Hiszpanii obowiązkowo trzeba je spróbować. Serwowane są w większości restauracji, ale najlepsze można znaleźć w Churreriach (miejscach produkcji świeżych churros), gdzie można zobaczyć ich proces powstawania.


Churros są bardzo łatwe do przyrządzenia, wyrabia się je z ciasta (mąka, sól i woda) i smaży na głębokim tłuszczu. Podawane są w formie cienkich, długich zawiniętych paluszków. Hiszpanie jedzą je na śniadanie z filiżanką gorącej czekolady lub gęstego sosu czekoladowego.


Churros są bardzo popularne i znane już na całym świecie. Oczywiście każdy kraj przyrządza je w swój własny sposób. W Hiszpanii również możemy spróbować kilka rodzajów churros, najczęściej podawane z rozmaitymi sosami. Najlepiej jednak smakują z gorącą czekoladą.

Zarezerwuj teraz
Liczba gości
Dorośli
Wiek od 13 lat i powyżej
0
Dzieci
Wiek od 2 do 12 lat
0
Dzieci
Do lat 2
0
Zamknij

Sprawdź pozostałe wpisy

Aqua de Colonia

Woda kolonialna – produkt typowo hiszpański, który wpisał się w kulturę tego kraju na dobre. Do kupienia w każdym sklepie, popularna wręcz jak pasta do

Setenil de las Bodegas

Za tą nazwą kryje się wyjątkowe miasteczko dosłownie umieszczone w skałach. Skalne miasto położone w skalistym kanionie rzeki Río Trejo, budzi wiele emocji od zaciekawienia,

Orzeźwiająca Sangria

Sangria czyli tradycyjny i najpopularniejszy napój alkoholowy w Hiszpanii. Jest niezastąpiony na gorące wieczory. Towarzyszy imprezom i festiwalom kulinarnym.