Zresetować hasło

Zakupy w Esteponie

Blog

Gdzie szukać?

Sklepy i małe urokliwe sklepiki znajdują się głównie w centrum miasta i na Starym Mieście. Obok sklepów popularnych marek warto zajrzeć do lokalnych sklepików sprzedające odzież, akcesoria i lokalne rarytasy, których nie można kupić gdzie indziej. Możliwości są nieograniczone: odzież, artykuły rękodzielnicze, produkty żywnościowe, artykuły dekoracyjne – bogatą ofertę wysokiej jakości produktów o wyjątkowym charakterze. Sprawia to, że zakupy w Esteponie są wyjątkowym przeżyciem.

Estepona jest najbardziej znana z targów ulicznych. Ta lokalna tradycja kultywowana jest od kilkudziesięciu lat. Chociaż w samym mieście jest wiele rynków, ryneczków, na szczególną uwagę zasługują dwa, które cieszą się największą popularnością wśród mieszkańców i turystów.

Jest to targ miejski, który odbywa się w centrum miasta w każdą środę w godzinach od 9:00 do 14:00. Rynek słynie ze sprzedaży świeżych i ekologicznych lokalnych produktów. Jeśli szukasz świeżych owoców i warzyw, to jest to miejsce dla ciebie.

Drugi to targ turystyczny w porcie Estepona. W każdą niedzielę między 9:00 a 14:00 można spacerować po straganach sprzedających różnorodną odzież, dodatki, dzieła sztuki, artykuły dekoracyjne, antyki i produkty żywnościowe. Sugerujemy przybycie wcześnie, ponieważ jest to dość popularny rynek. Gdy skończysz zakupy, zawsze możesz wstąpić do jednego z wielu barów i restauracji zlokalizowanych w porcie.

Co kupować?

Położona nad Morzem Śródziemnym Estepona cieszy się dostatkiem doskonałych świeżych lokalnych produktów, tradycyjnych wyrobów i jedynych w swoim rodzaju win. Odwiedzając to miasto zdecydowanie powinniście rozważyć zabranie ze sobą do domu właśnie niektórych z tych frykasów. Miejscowe delikatesy będą też idealnym prezentem dla tych, którzy lubią próbować nowych smaków i poznawać znane delicje w odmiennej formie.

Na pewno należy odwiedzić stoiska z oliwkami, spróbować dostępnych i wybrać te, które najbardziej przypadły do gustu. Chupadedos (dosłownie 'palce lizać’) czy też aceituna aloreña.Miejscowe oliwki nijak się mają do znanych nam z puszek oliwek, które możemy kupić w polskich supermarketach. Dlatego nawet Ci, którzy generalnie nie są ich fanami, powinni zaryzykować, bo warto!

Nie można też przejść obojętnie obok wędlin i serów. Hiszpania to kraj słynący ze znakomitej jakości wędlin. Te znane produkty są nieodłącznym elementem zdrowej diety śródziemnomorskiej. Wędliny to bardzo rozbudowana kategoria produktów, wśród których królują szynki iberyjskie, kiełbasy i długodojrzewające hiszpańskie wędliny. Trudno wyobrazić sobie bez nich tradycyjne tapas czy inne dania kuchni śródziemnomorskiej.

Cenione na całym świecie za smak i konsystencję sery hiszpańskie sprawdzają się idealnie zarówno jako dodatek do dań, jak i samodzielna przystawka lub w towarzystwie oliwek i wędlin długo dojrzewających. Hiszpańskie sery znane są nie tylko z wybornego smaku, ale też zawartości wielu składników odżywczych. Oferta jest szeroka – sery iberyjskie, kozie, owcze i mieszane.

Hiszpania znana jest z doskonałej jakości oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia o wyrazistym smaku i aromacie. Trudno znaleźć lepszy przysmak niż oryginalna, pachnąca hiszpańska oliwa.

To składnik wielu regionalnych dań, a także tych, w których liczy się smak i doskonała jakość.

To, czego na pewno nie pożałujesz, to postawienie na odzież i dodatki wyprodukowane w Hiszpanii. Z przyjemnością zabierzesz ze sobą do kraju coś z dostępnej oferty, a jest ona bogata – od ekskluzywnych marek hiszpańskich znanych na całym świecie, po lokalne małe i niepowtarzalne produkty, wytwarzane przez tutejszych rzemieślników.

Praktyczne wskazówki

  1. Zakres godzin otwarcia sklepów jest zazwyczaj najbardziej zaskakującym elementem podczas zakupów. Chociaż sklepy zazwyczaj otwarte są od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.30 do 13.30 i od 16.30 do 20.00, w rzeczywistości w większości miejsc turystycznych można robić zakupy w znacznie szerszym przedziale czasowym, ponieważ w wielu miastach godziny otwarcia nie są odgórnie narzucane.
  2. W niektórych enklawach turystycznych, takich właśnie jak Estepona czy Marbella, sklepy często są otwarte do późna w nocy, nawet po godzinie 22.00.
  3. Duże centra handlowe i domy towarowe są otwarte bez przerwy w godzinach od 10.00 do 22.00 i w wielu przypadkach także w niedziele w sezonie wakacyjnym.
  4. W Hiszpanii ceny są stałe, a targowanie się nie jest powszechne.
  5. Jeśli pochodzisz spoza Unii Europejskiej, możesz poprosić o zwrot podatku od dokonanych zakupów. Sprawdź warunki.
  6. W większości sklepów można płacić bezgotówkowo.
Zarezerwuj teraz
Liczba gości
Dorośli
Wiek od 13 lat i powyżej
0
Dzieci
Wiek od 2 do 12 lat
0
Dzieci
Do lat 2
0
Zamknij

Sprawdź pozostałe wpisy

Aqua de Colonia

Woda kolonialna – produkt typowo hiszpański, który wpisał się w kulturę tego kraju na dobre. Do kupienia w każdym sklepie, popularna wręcz jak pasta do

Setenil de las Bodegas

Za tą nazwą kryje się wyjątkowe miasteczko dosłownie umieszczone w skałach. Skalne miasto położone w skalistym kanionie rzeki Río Trejo, budzi wiele emocji od zaciekawienia,

Orzeźwiająca Sangria

Sangria czyli tradycyjny i najpopularniejszy napój alkoholowy w Hiszpanii. Jest niezastąpiony na gorące wieczory. Towarzyszy imprezom i festiwalom kulinarnym.